Search
  • Admin

MilionyZaKamiony.cz is LIVE!

Updated: Aug 26, 2018


Mezi lety 1997 - 2014 došlo ke kartelové dohodě mezi výrobci man, scania, daimler/mercedes, volvo/renault, iveco a daf. Kupující nákladních vozů v tomto období mají právo na odškodné v řádech milionů českých korun


CO SE STALO?


Společnosti MAN, Volvo/Renault, Daimler (Mercedes), Scania, Iveco a DAF, které dohromady představují více než 90% výroby středních (6 – 16 tunových) a těžkých (nad 16 tun) nákladních vozů v Evropě, se od roku 1997 domlouvaly na cenách vozů.

Toto zjištění potvrdila Evropská komise a kartelistům udělila rekordní pokutu přes 3,8 miliardy Eur. Protože s velkou pravděpodobností došlo k předražení cen vozů o 10 - 20%, mají poškození autodopravci nárok na odškodnění.

Právo na odškodnění mají organizace, obchodní společnosti nebo i fyzické osoby, které od roku 1997 zakoupily na evropském území nákladní vozy nad 6 tun. To platí i v případech, kdy byl nákladní vůz zakoupen od jiného výrobce, než jsou členové kartelu, jelikož tato kartelová dohoda ovlivnila všechny ceny na trhu. Nárok vzniká v případě koupi, úvěru, pronájmu nebo leasingu automobilu od výrobce nebo lokálních dealerů.

V specifických případech se na nás s žádostí o kompenzaci mohou obrátit také spediční firmy, které byly negativně ovlivněny nelegálním zvýšením cen nákladních automobilů, i když dané vozy samy nevlastnily.

Jednoduše řečeno, máte nárok na kompenzaci rozdílu mezi cenou, kterou jste reálně zaplatili a cenou, která by Vám byla účtována, kdyby k této nelegální kartelové dohodě nikdy nedošlo.  


Vice na www.milionyzakamiony.cz81 views
LitFin Capital Limited
Reg. No: 11196065
LitFin Capital a.s.
IČO: 084 38 412

V jirchářích 147/3,

Nové Město,

Prague 1, Czech Republic

110 00

+420 607 869 170

info@litfin.cz

Send us a message
  • White LinkedIn Icon
Disclaimer:
LitFin Capital a.s. is enlisted with the Czech National Bank in the list of persons performing asset management comparable to management within the meaning of Article 15 of the Act No. 240/2013 Coll., on Management Companies and Investment Funds. The Czech National Bank does not supervise persons registered in this list, nor their activities are subject to supervision by the Czech National Bank.

© 2020 by LitFin