NAPIŠTE NÁM NEBO

ZAVOLEJTE

+420 728 047 451 

Miliony Za Kamiony

Mezi lety 1997 - 2011 došlo ke kartelové dohodě mezi výrobci Man, Scania, Daimler/Mercedes, Volvo/Renault, Iveco a DAF. Kupující nákladních vozů

v tomto období mají právo na odškodné v řádech milionů českých korun.

CO SE STALO?

Společnosti MAN, Volvo/Renault, Daimler (Mercedes), Scania, Iveco a DAF, které dohromady představují více než 90% výroby středních (tedy 6 – 16 tunových) a těžkých (nad 16 tun) nákladních vozů v Evropě, se od roku 1997 domlouvaly na cenách vozů.

Toto zjištění potvrdila Evropská komise a kartelistům udělila rekordní pokutu přes 3,8 miliardy Eur. Protože s velkou pravděpodobností došlo k předražení cen vozů o 10 - 20%, mají poškození autodopravci nárok na odškodnění.

 

Právo na odškodnění mají organizace, obchodní společnosti a také fyzické osoby, které od roku 1997 zakoupily na evropském území nákladní vozy nad 6 tun. To platí i v případech, kdy byl nákladní vůz zakoupen od jiného výrobce, než jsou členové kartelu, jelikož tato kartelová dohoda ovlivnila všechny ceny na trhu. Nárok vzniká v případě koupi, úvěru, pronájmu nebo leasingu automobilu od výrobce nebo lokálních dealerů.

 

V specifických případech se na nás s žádostí o kompenzaci mohou obrátit také spediční firmy, které byly negativně ovlivněny nelegálním zvýšením cen nákladních automobilů, přestože dané vozy samy nevlastnily.

 

Jednoduše řečeno, máte nárok na kompenzaci rozdílu mezi cenou, kterou jste reálně zaplatili a cenou, která by Vám byla účtována, kdyby k této nelegální dohodě nikdy nedošlo.  

CO MÁM UDĚLAT?

ZAČNĚTE JEDNAT!

1.VYPLŇTE DETAILY VAŠEHO VOZOVÉHO PARKU

Stáhněte si náš krátký formulář a vyplňte ho podle pokynů. Seznam a specifikace Vašich vozů nám umožní rychle zprocesovat Vaší žádost a odhadnout výšku odškodného, na které máte nárok. Zašlete nám vyplněný formulář co nejdříve spolu s Vašimi kontaktními údaji.

2.POSOUZENÍ VAŠEHO NÁROKU A SPOLUPRÁCE

V případě, že máte nárok na odškodné, bezplatně pro Vás odhadneme jeho výši a zašleme Vám kompletní právní dokumentaci s návrhem smlouvy

o vzájemné spolupráci.

3. MY SE POSTARÁME

O CELÝ PROCES

Naši experti Vás začnou zastupovat a my se postaráme o celý průběh procesu; shromažďovaní a analýzy dokumentů, ekonomické výpočty, audity, znalecké posudky a také komunikaci se soudy

a protistranou. Vás to nebude nic stát

a při úspěšném uzavření procesu dostanete zaslouženou kompenzaci.

"

V letech 1999 a 2005 naše společnost zakoupila 15 vozů typu Volvo a Man.

Máme tedy nárok na odškodné

ve výšce cca 3,5 milionu Kč.

Pavel H., majitel autodopravní společnosti, Liberec

KDO VÁS BUDE ZASTUPOVAT?

LitFin, expert na českém a slovenském trhu v oblasti financováni soudních sporů a arbitrážních řízení, se spojil s těmi nejlepšími soutěžními právníky, účetními, ekonomy a znalci z oboru, aby vytvořil silnou protiváhu kartelistům.

 

Jsme schopni nabídnout unikátní službu reprezentace na nejvyšší úrovni pro všechny poškozené a dosáhnout maximální kompenzace bez Vaší finanční účasti. Nabízíme Vám plně hrazené právní zastoupení včetně soudních nákladů výměnou za podíl při úspěšném vymožení kompenzace.

 

I v nepředpokládané situaci neúspěchu Vaší žaloby, všechny náklady hradíme my a vy neplatíte ani korunu.

Často kladené dotazy:

info@litfin.cz

+420 728 047 451