NAPIŠTE NÁM NEBO

ZAVOLEJTE

+420 728 047 451 

Miliony za kamiony

Mezi lety 1997–⁠2011 došlo ke kartelové dohodě mezi výrobci Man, Scania, Daimler/Mercedes, Volvo/Renault, Iveco a DAF. Kupující nákladních vozů
v tomto období mají právo na odškodné v řádech milionů českých korun.

CO SE STALO?

Společnosti MAN, Volvo/Renault, Daimler (Mercedes), Scania, Iveco a DAF, které dohromady představují více než 90 % výroby středních (tedy 6 – 16 tunových) a těžkých (nad 16 tun) nákladních vozů v Evropě, se od roku 1997 domlouvaly a uměle navyšovali ceny vozů.

Toto zjištění potvrdila Evropská komise a kartelistům udělila rekordní pokutu přes 3,8 miliardy Eur. Protože s velkou pravděpodobností došlo k předražení cen vozů o 10 - 20%, mají poškození autodopravci nárok na odškodnění.

 

Právo na odškodnění mají organizace, obchodní společnosti a také fyzické osoby, které od roku 1997 zakoupily na evropském území nákladní vozy nad 6 tun. To platí i v případech, kdy byl nákladní vůz zakoupen od jiného výrobce, než jsou členové kartelu, jelikož tato kartelová dohoda ovlivnila všechny ceny na trhu. Nárok vzniká v případě koupě, úvěru, pronájmu nebo leasingu automobilu od výrobce nebo lokálních dealerů.

 

V specifických případech se na nás s žádostí o kompenzaci mohou obrátit také spediční firmy, které byly negativně ovlivněny nelegálním zvýšením cen nákladních automobilů, přestože dané vozy samy nevlastnily.

 

Jednoduše řečeno, máte nárok na kompenzaci rozdílu mezi cenou, kterou jste reálně zaplatili a cenou, která by Vám byla účtována, kdyby k této nelegální dohodě nikdy nedošlo.  

CO MÁM UDĚLAT?

ZAČNĚTE JEDNAT!

1. ZAREGISTRUJTE SE A VYPLŇTE DETAILY VAŠEHO NÁROKU

Vyplňte náš krátký registrační formulář včetně několika detailů o Vašem vozovém parku. Tím nám umožníte blíže posoudit Váš nárok a představit naši nabídku.

2.POSOUZENÍ VAŠEHO NÁROKU A SPOLUPRÁCE

V případě, že máte nárok na odškodné, budeme Vás v nejbližší možné době kontaktovat s bližšími informacemi ohledně výše nároku a dalšího postupu. Poté Vám zašleme kompletní právní dokumentaci s návrhem smlouvy. Jakmile bude podepsána smlouva, stáváte se našimi blízkými partnery.  V momentě, kdy nám předáte základní informace a podklady (kopii technického průkazu, pořizovací smlouvu nebo fakturu) k prokázání existence nároku, tak přebíráme veškerou inciativu.

3. MY SE POSTARÁME

O CELÝ PROCES

Nárok předáme přední specializované advokátní kanceláři Marzillier, Dr. Meier & Dr. Guntner , která bude naše společné zájmy uplatňovat u Německého soudu. Prioritou je dosažení spravedlivého odškodnění mimosoudní cestou, nicméně když nedojde k dohodě, budete připojeni k již podané žalobě. Veškeré náklady na právní zastoupení, znalecké posudky a soudní poplatky neseme my, a to i v případě neúspěchu. V případě úspěchu nám náleží ve smlouvě dohodnutá odměna. V každém případě nic neriskujete a my se postaráme o celý průběh procesu.

"

V letech 1999 a 2005 naše společnost zakoupila 15 vozů typu Volvo a Man.

Máme tedy nárok na odškodné

ve výšce cca 3,5 milionu Kč.

Pavel H., majitel autodopravní společnosti, Liberec

KDO JSME?

LitFin, expert na českém a slovenském trhu v oblasti financováni soudních sporů a arbitrážních řízení, se spojil s těmi nejlepšími soutěžními právníky, účetními, ekonomy a znalci z oboru, aby vytvořil silnou protiváhu kartelistům.

 

Jsme schopni nabídnout unikátní službu reprezentace na nejvyšší úrovni pro všechny poškozené a dosáhnout maximální kompenzace bez Vaší finanční účasti. Nabízíme Vám plně hrazené právní zastoupení včetně soudních nákladů výměnou za podíl při úspěšném vymožení kompenzace.

 

I v nepředpokládané situaci neúspěchu Vaší žaloby, všechny náklady hradíme my a Vy neplatíte ani korunu.

Často kladené dotazy:

Proč byste měli žádat o kompenzaci?


Evropští výrobci nákladních vozů nad 6 tun uzavřeli nezákonnou dohodu a uměle předražili ceny vozů v letech 1997 - 2011. S vysokou pravděpodobností však kartel ovlivnil ceny vozidel až do roku 2016. Pokud jste si pořídíli vozidla vyrobená v letech 1997 - 2016, tak je pravděpodobné, že jste přeplatili za své vozy a máte právní nárok na kompenzaci. Výrobci už vyčlenili separátní fond na odškodnění za tento kartelový podvod, který trval více než 14 let.
Jakou kompenzaci mohu žádat?


Jednoduše řečeno, máte nárok na kompenzaci rozdílu mezi cenou, kterou jste reálně zaplatili a cenou, která by Vám byla účtována, kdyby k této nelegální kartelové dohodě nikdy nedošlo, to je 10 - 20% plus úroky. Průměrná kompenzace za jeden vůz je tím pádem kolem 10 000 EUR.
Kolik mě to bude stát?


LitFin na sebe přebírá veškerá rizika a právní náklady výměnou za podíl při úspěšném vymožení kompenzace. I v nepředpokládané situaci neúspěchu Vaší žaloby, veškeré náklady neseme my a Vy neplatíte ani korunu.
Za co mohu žádat kompenzaci?


· Všichni výrobci nákladních automobilů včetně DAF, Daimler/Mercedes, Iveco, MAN, Renault, Scania, and Volvo

· Za vozidla vyrobená v období 11/2005 - 2014,

· Nákladní vozy nad 6 tun,

· Nové vozy,

· Zakoupené, úvěrované, leasinogované nebo pronajímané vozy.
Kdo může žádat o kompenzaci?


Všechny poškozené organizace, společnosti nebo fyzické osoby. Také firmy, které vozy nevlastnili a jenom si jich pronajímali (spedice).
Kdy dostanu svou kompenzaci?


Momentálně není možné s jistotou říci, kdy k vyplacení kompenzace dojde, avšak náš tým expertů bude dělat všechno proto, aby to bylo co nejdříve. Ve většině případů dojde s kartelisty k mimosoudní dohodě o výšce a termínu výplaty kompenzace.

V některých případech se samotnému soudnímu řízení nevyhneme. V současné době již naše společnost vede v zastoupení holandské specilaizované advokátní kanceláře STEK žalobu před Amstrdamským soudem.
Mohu o kompenzaci požádat sám?


Můžete se samozřejmě pokusit vymoci si svoji kompenzaci sami, avšak vzhledem ke komplexitě záležitosti a vysoké finanční náročnosti soudního řízení s nejistým výsledkem, si nemyslíme, že byste byli úspěšní. Finanční a časové náklady na vymožení samostatného nároku nemusí pokrýt ani úspěšně vymožená částka.

Jednoduše řečeno, pro vytvoření silné protiváhy kartetistům a jejich dobře placeným právníků je potřeba veliké množství právních i ekonomických zkušeností a správně stanovené litigační strategie.
Kolik času mi zbývá do promlčení nároku?


Dle aktuálních právní analýz dojde k promlčení nároků za vozidla pořízená v období 2005 až 2014 dle německého práva v březnu 2022. Například vozidla pořízená v lednu 2005 již v únoru 2021 nelze uplatnint. Káždý měsíc se tak změnšuje objem uplatnitelných nároků. Proto Vám doporučujeme se na nás obrátit co nejdříve, abyste o svou kompenzaci nepřišli.
Nevěřím, že žaloba uspěje nebo nechci čekat.


Pokud nevěříte v úspěšné uplatnění nároků, máme pro Vás alternativu. Nároky nám můžete prodat. Jedná o velmi jednoduchou záležitost. Najdete a naskenujete kupní/leasingovou smlouvu nebo fakturu (případně dokument o prodeji vozidla) a podepíše smlouvu s LitFinem. Částku, za kterou nárok odkoupíme, tak bude mít do měsíce od předání podkladů na účtu.

Máte další otázky?

Kontaktujte nás!

info@litfin.cz

+420 728 047 451 

 

NEZÁVAZNÁ REGISTRACE

Mám zájem:

Registrace proběhla v pořádku. Děkujeme. Brzy Vás budeme kontaktovat.