NAPIŠTE NÁM NEBO

ZAVOLEJTE

+420 728 047 451 

Miliony Za Kamiony

Mezi lety 1997 - 2011 došlo ke kartelové dohodě mezi výrobci Man, Scania, Daimler/Mercedes, Volvo/Renault, Iveco a DAF. Kupující nákladních vozů

v tomto období mají právo na odškodné v řádech milionů českých korun.

CO SE STALO?

Společnosti MAN, Volvo/Renault, Daimler (Mercedes), Scania, Iveco a DAF, které dohromady představují více než 90% výroby středních (tedy 6 – 16 tunových) a těžkých (nad 16 tun) nákladních vozů v Evropě, se od roku 1997 domlouvaly a uměle navyšovali ceny vozů.

Toto zjištění potvrdila Evropská komise a kartelistům udělila rekordní pokutu přes 3,8 miliardy Eur. Protože s velkou pravděpodobností došlo k předražení cen vozů o 10 - 20%, mají poškození autodopravci nárok na odškodnění.

 

Právo na odškodnění mají organizace, obchodní společnosti a také fyzické osoby, které od roku 1997 zakoupily na evropském území nákladní vozy nad 6 tun. To platí i v případech, kdy byl nákladní vůz zakoupen od jiného výrobce, než jsou členové kartelu, jelikož tato kartelová dohoda ovlivnila všechny ceny na trhu. Nárok vzniká v případě koupi, úvěru, pronájmu nebo leasingu automobilu od výrobce nebo lokálních dealerů.

 

V specifických případech se na nás s žádostí o kompenzaci mohou obrátit také spediční firmy, které byly negativně ovlivněny nelegálním zvýšením cen nákladních automobilů, přestože dané vozy samy nevlastnily.

 

Jednoduše řečeno, máte nárok na kompenzaci rozdílu mezi cenou, kterou jste reálně zaplatili a cenou, která by Vám byla účtována, kdyby k této nelegální dohodě nikdy nedošlo.  

CO MÁM UDĚLAT?

ZAČNĚTE JEDNAT!

1. ZAREGISTRUJTE SE A VYPLŇTE DETAILY VAŠEHO NÁROKU

Vyplňte náš krátký registrační formulář včetně několika detailů o Vašem vozovém parku. Tím nám umožníte blíže posoudit Váš nárok a představit naši nabídku.

2.POSOUZENÍ VAŠEHO NÁROKU A SPOLUPRÁCE

V případě, že máte nárok na odškodné, budeme Vás v nejbližší možné době kontaktovat s bližšími informacemi ohledně výše nároku a dalšího postupu. Poté Vám zašleme kompletní právní dokumentaci s návrhem smlouvy. Jakmile bude podepsána smlouva, stáváte se našimi blízkými partnery.  V momentě, kdy nám předáte základní informace a podklady (kopii technického průkazu, pořizovací smlouvu nebo fakturu) k prokázání existence nároku, tak přebíráme veškerou inciativu.

3. MY SE POSTARÁME

O CELÝ PROCES

Nárok předáme přední specializované advokátní kanceláři STEK, která bude naše společné zájmy uplatňovat u Nizozemského soudu. Prioritou je dosažení spravedlivého odškodnění mimosoudní cestou, nicméně když nedojde k dohodě, budete připojeni k již podané žalobě u Nizozemského soudu v Amsterdamu. Veškeré náklady na právní zastoupení, znalecké posudky a soudní poplatky neseme my, a to i v případě neúspěchu. V případě úspěchu nám náleží ve smlouvě dohodnutá odměna. V každém případě nic neriskujete a my se postaráme o celý průběh procesu.

"

V letech 1999 a 2005 naše společnost zakoupila 15 vozů typu Volvo a Man.

Máme tedy nárok na odškodné

ve výšce cca 3,5 milionu Kč.

Pavel H., majitel autodopravní společnosti, Liberec

KDO JSME?

LitFin, expert na českém a slovenském trhu v oblasti financováni soudních sporů a arbitrážních řízení, se spojil s těmi nejlepšími soutěžními právníky, účetními, ekonomy a znalci z oboru, aby vytvořil silnou protiváhu kartelistům.

 

Jsme schopni nabídnout unikátní službu reprezentace na nejvyšší úrovni pro všechny poškozené a dosáhnout maximální kompenzace bez Vaší finanční účasti. Nabízíme Vám plně hrazené právní zastoupení včetně soudních nákladů výměnou za podíl při úspěšném vymožení kompenzace.

 

I v nepředpokládané situaci neúspěchu Vaší žaloby, všechny náklady hradíme my a vy neplatíte ani korunu.

Často kladené dotazy:

#demo.question.question1#


#demo.question.question1.answer1#
#demo.question.question2#


#demo.question.question2.answer1#

  1. #demo.question.question2.answer2#
  2. #demo.question.question2.answer3#
  3. #demo.question.question2.answer4#
  4. #demo.question.question2.answer5#
#demo.question.question3#


#demo.question.question3.answer0#

  1. #demo.question.question3.answer1#
  2. #demo.question.question3.answer2#
  3. #demo.question.question3.answer3#
  4. #demo.question.question3.answer4#
  5. #demo.question.question3.answer5#
#demo.question.question4#


#demo.question.question4.answer1#

Máte další otázky?

Kontaktujte nás!

info@litfin.cz

+420 728 047 451 

 

NEZÁVAZNÁ REGISTRACE

Pořídil/a jsem: