VE ZKRATCE
KARETNÍ POPLATKY
Každý obchodník, který od roku 1992 do roku 2015 přijímal platby kartou od MasterCard a dále každý obchodník, který přijímal od roku 1992 do roku 2015 platby kartou od společnosti VISA, má nárok na odškodnění.
JEDNODUCHÝ POSTUP
VŠE OSTATNÍ NECHÁVÁTE NA NÁS
Jakmile bude podepsána smlouva, stáváte se našimi blízkými partnery. Nárok předáme přední specializované advokátní kanceláři, která bude naše společné zájmy uplatňovat u MasterCard a VISA. Prioritní snahou je dosáhnout spravedlivého odškodnění, jsme ale připraveni postoupené nároky bránit u soudu. Veškeré náklady na právní zastoupení, znalecké posudky a soudní poplatky neseme my, a to i v případě neúspěchu. V případě úspěchu nám náleží ve smlouvě dohodnutá odměna. V každém případě nic neriskujete.
VYPLNÍTE ZÁKLADNÍ INFORMACE
Budeme od Vás potřebovat základní údaje jako např. název společnosti, IČO, sídlo, v čem podnikáte, od kdy přijímáte platby kartami, jaký je Váš roční průměrný obrat. Čím podrobněji je budete schopni dodat, tím snadněji lze odhadnout míru úspěchu.
ZAŠLEME VÁM NÁVRH SMLOUVY
Jakmile obdržíme potřebné údaje, zašleme Vám návrh smlouvy k prostudování a podpisu. Vztah je postaven na tzv. fiduciárním postoupení pohledávky, to zjednodušeně znamená, že na nás postoupíte Váš nárok za účelem jeho vymožení.
SILNÝ A SPOLEHLIVÝ PARTNER
LitFin je specialista na financování soudních sporů ve střední a východní Evropě. V současnosti je nejsilnějším česko-slovenským subjektem v oblasti financování nároků poškozených v důsledku kartelového předražení nákupních cen nákladních vozidel. Celková výše nároků, jež LitFin v této kauze pokrývá, dosahuje přibližně 2 miliard korun českých a neustále se zvětšuje s přibývajícími klienty.

"
"Na hromadné žaloby se vyloženě těšíme." LitFin vyplňuje díru na trhu, financuje spory za jiné.
Více na: lidovky.cz
Detaily o porušení pravidel hospodářské soutěže
Dne 19. prosince 2007 Evropská komise rozhodla, že mnohostranné mezibankovní poplatky (tzv. MIF, multiratelar interchange fees) stanovované karetní společností MasterCard za přeshraniční transakce s použitím debetních a spotřebitelských kreditních karet vydaných v zemích Evropského hospodářského prostoru (EHP) porušují od roku 1992 pravidla ochrany hospodářské soutěže (v současnosti článek 101 odst. 1 Smlouvy o fungování Evropské unie). Výše poplatků se pohybovala od 0,4 do 1,2 % z objemu transakce. MIF byly v České republice uplatňovány i pro všechny domácí platby činěné debetními či kreditním kartami.
Co jsou MIF (Multilateral Interchange Fees)?
Kdo je poškozený?
Poškozený může být každý obchodník, který od roku 1992 do roku 2009 přijímal platby kartou od MasterCard a dále každý, kdo přijímal od roku 1992 do roku 2010 (v případě plateb kreditními kartami do roku 2013) platby od společnosti VISA. Typicky se tak bude jednat o kamenné obchody, restaurace, čerpací stanice, hotely atd.
Na jaké odškodnění mám nárok?
Poplatky (MIF) byly dle závěrů Evropské komise nepřiměřené vysoké. Pohybovaly se kolem od 0,7 % až do 1,5 % z každé provedené transakce. V letech 2009, 2010 a 2013 se karetní společnosti s Evropskou komisí dohodly na snížení poplatků. V roce 2015 Nařízení Evropské unie stanovilo maximální sazby mezibankovních poplatků ve výši 0,2 % za transakce debetními kartami a 0,3 % za transakce realizované kreditními kartami.Je odhadováno, že výše odškodnění může činit 0,5 % - 1 % z každé transakce provedení platební kartou.
Kdy se mé nároky promlčí?
Každý nárok podléhá promlčení, což znamená, že po uplynutí promlčení lhůty již prakticky nelze úspěšně uplatnit u soudu. V případě protiprávních mezibankovních poplatků není stanovení promlčecího mezníku jednoznačné, ale pokud nechcete přijít o nárok na odškodnění, nedoporučujeme vyčkávat.
Musím vám něco platit?
Existují již nějaké žaloby proti MasterCardu a VISA?